Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Wiercenie w stali

Nasza firma gwarantuje niezwykłą precyzje wykonywanych usług oraz pełną obsługę obróbki metalu na wszystkich poziomach. Zajmujemy się m.in. wierceniem w stali, wierceniem w stali nierdzewnej oraz późniejszą obróbką części metalowych. Używamy do tego najlepszej jakości wierteł ze stali szybkotnącej HSS. Mają one 5% domieszkę kobaltu, dzięki czemu są one bardziej wytrzymałe i lepiej wwiercają się w metal, jednocześnie nie pozostawiając po sobie nieestetycznych śladów. Otwory posiadają gładką powierzchnię oraz niezwykle profesjonalnie wykonane. Podczas pracy są one chłodzone specjalnym olejem do wiercenia.

Prędkość wiercenia dostosowujemy do grubości metalu. Błędem jest nastawianie bardzo dużej prędkości wiercenia przy metalu twardym, takim jak stal. Podczas takiego wiercenia otwór może być nierównomierny. Staramy się dobrać jak najlepszą prędkość wiercenia i dostosować ją do wierconego przez nas materiału. Kiedy np. planujemy wywiercić otwór o średnicy około 8 mm w metalu miękkim, jakim jest mosiądz, wtedy prędkość wiercenia musi wynosić 2500 obr./min. W przypadku takiego samego zabiegu na stali nierdzewnej prędkość wiercenia wyniesie tylko 800 obr./min.

wiercenie milamet

Aby ocenić czy prędkość wiercenia jest prawidłowa, sprawdza się kształt powstałych wiór. Dzięki idealnemu dobraniu prędkości wwiercenia, materiał nie jest marnowany, a jednocześnie zyskujemy precyzyjne otwory o równej powierzchni oraz usytuowane w idealnych odległościach od siebie. Umożliwia to skrócenie czasu obrabiania metalu oraz niezwykłą poprawę jakości końcowego produktu. Nie marnujemy także materiałów, co jest bardzo proekologiczne, ponieważ otwory będą zawsze w tych samych miejscach, nawet przy produkcji masowej. Wszystko dzięki prostemu programowi w maszynach CNC, który z pomocą systemu binarnego jest w stanie zaprogramować odległości wwiercania się co do setnych, a nawet tysięcznych milimetra. Dzięki temu wykonujemy idealnie identyczne produkty.