Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Skrawanie CNC

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym skrawaniem CNC, ale również obróbką powierzchniową metalu oraz produkcją części metalowych. Wykorzystujemy najnowsze technologie CNC, które pozwalają na efektywniejszą pracę. Zajmujemy się także toczeniem, wierceniem, frezowaniem oraz skrawaniem CNC.

Od lat specjalizujemy się w obróbce metali, dlatego wiemy jak ważne jest końcowe przerabianie danego przedmiotu poddanego obróbce. Jest ono bardzo istotną częścią całej produkcji. Staramy się, by wyprodukowane przez nas części były jak najbardziej profesjonalne i w pełni gotowe do użytku.

skrawanie cnc

Posiadamy nowoczesne stanowiska do skrawania oraz do frezowania. Również cynkujemy stal i zajmujemy się obróbką stali nierdzewnej. Łączymy dużą wiedzę na temat stopów metali z nowoczesną technologią CNC oraz wysokimi kwalifikacjami naszych pracowników. W wykonywanych przez nas częściach przede wszystkimi chcemy zawrzeć nasz profesjonalizm, dlatego obrabiane przez nas elementy są w pełni bezpieczne i wykonywane zgodnie z zasadami BHP.

Dzięki technologii CNC jesteśmy w stanie produkować na skalę masową, dzięki czemu możemy wykonywać idealne kopie wytwarzanych części lub detali metalowych.

metal cnc skrawanie

Na czym polega obróbka skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC (inaczej frezowanie CNC, toczenie CNC) jest rodzajem obrabiania danego materiału w ten sposób, aby umożliwione zostało wykonanie przeróbki zarówno płaszczyzn, jak i rowków, wypukleń, uzębień, kanalików, a także powierzchni w różnym kształcie.

Maszyna wykorzystywana do frezowania CNC pracuje poprzez wykonywanie ruchu obrotowego. W tym samym czasie, maszyna lub obrabiany materiał wykonuje ruch posuwny. Ostrza narzędzi nie pracują jednocześnie, a wykonują swoje zadania jedno po drugim.

Jak odbywa się obróbka materiałów nieobrotowych?

Obróbka skrawaniem przebiega inaczej w przypadku przedmiotów o kształcie nieobrotowym. Mogą to być np. uzębienia kół zębatych. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się wykorzystanie obróbki skrawaniem typu dłutowanie. Polega ono na tym, iż obróbka wykonywana jest za pomocą specjalnego noża usytuowanego przy suwaku maszyny CNC. Obróbka odbywa się dzięki wykonywaniu przez narzędzie ruchów pionowych oraz poziomych.

skrawanie metali cnc

Dlaczego warto wybrać obróbkę skrawaniem?

  • Umożliwia pozbycie się z produktu małych, niepotrzebnych części, które są pozostałością wcześniejszej obróbki.
  • Czynność odbywa się poprzez ścinanie/ ścieranie niewielkich elementów obrabianego materiału za pomocą obróbki wiórowej lub ściernej.
  • Możliwe jest zachowanie odpowiedniej „chropowatości” produktu oraz niezbędnych szczegółów zawartych w projekcie.
  • Spełniane zostają wszystkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
  • Produkt końcowy przyjmuje postać produktu gotowego do użycia, który nie wymaga dalszej obróbki.