Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Gięcie

Nasza firma z pasją i zaangażowaniem zajmuje się obróbką metali. Staramy się, by wykonywane przez nas produkty posiadały jak najwyższą jakość oraz cechowały się jak najdłuższą żywotnością.

Oprócz innych typów obróbki metalu, oferujemy również gięcie, które jest jedną z najczęściej wybieranych technik obróbki materiałów. Gięcie jest trwałą zmianą krzywizny, która ma na celu nadanie materiałowi pożądanego kształtu, np. do celów uzyskania z materiału gotowego produktu lub półproduktu.

Gięcia używa się np. do uzyskania rur, części do maszyn, czy komponentów metalowych, potrzebnych do produkcji kolejnych materiałów. Do tego celu używamy nowoczesnych urządzeń CNC, m. in. pras krawędziowych. Są to profesjonalne urządzenia, dzięki którym można uzyskać idealne wygięcie z pomocą mikrokomputera, do którego wprowadzamy dane odnośnie wielkości wgięcia i odstępów pomiędzy kolejnymi wgięciami. Wgięcia można w nieskończoność powtarzać, co pozwala na tworzenie identycznych kopii części. Wgięcia są trwałe, a jednocześnie nie wpływają na jakość materiału. Gięcia wykonujemy także na prasach za pomocą tłoczników, na wyżej wspomnianych prasach krawędziowych, na walcach. Giąć można również na szablonie lub kształtować za pomocą krążków.

gięcie - milamet

Wykonujemy m.in. :

Gięcie krawędziowe

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości krawędziarki, umożliwione zostaje wykonanie precyzyjnych, powtarzalnych gięć blach, zarówno w profilu pionowym, jak i poziomym. Maszyna posiada dużą ilość części konstrukcyjnych, których celem jest chronienie obrabianej blachy przed ewentualnym powstaniem odkształcenia oraz bezproblemowe dopasowanie stołu pracowniczego oraz jego elementów do typu i wielkości materiału poddanego gięciu. Blacha może zostać wygięta w dowolnie wybrany kształt.
Gięcie blach

Gięcie blach polega na zmianie krzywizny materiału poddanego do obróbki, w tym przypadku blachy. Proces przebiega na zimno lub na gorąco, z zastosowaniem pras z tłocznikami, walców lub metodą „przeciągania”. Gięcie blach metodą przeciągania umożliwia wytworzenie z blachy różnego rodzaju rur, czy kształtowników. Gięcie walcem pozwala na stworzenie np. rur ze szwem.

Gięcie blach przyjmuje formę zginania, wyginania, skręcania, prostowania, zawijania i zwijania.

 

Gięcie profili stalowych

Gięcie profili stalowych konstrukcyjnych odbywa się za pomocą nowoczesnych, profesjonalnych maszyn, dzięki którym możliwe jest wygięcie profili aż do 1000 mm, metodą 2D oraz 3D. Technika ta jest stosowana najczęściej przy budowie schodów, tworzeniu dzieł sztuki oraz przy konstrukcji części infrastruktury.

Gięcie profili odbywa się z zastosowaniem metody walcowania, do czego wykorzystywane są wysokiej jakości giętarki. Pozwala to na wygięcie profili posiadających rozmiary od 80 do 1000 mm oraz rur nierdzewnych o średnicy 10- 610 mm.

Gięcie profili można wykonywać również za pomocą metody trzpieniowej. W tym przypadku, w przeciwieństwie do walcowania, możliwe jest osiągnięcie profili posiadających niezwykle mały profil. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, powstały profil nie ulega uszkodzeniom w postaci zarysowań czy odkształceń.

Jednym z rodzajów gięcia profili stalowych jest również gięcie dokładne, które stosuje się w przypadku, gdy na pierwszym miejscu stoi jakość powierzchni przedmiotu poddanego obróbce. Technika stosowana jest najczęściej w celu stworzenia profil stosowanych w lotnictwie i architekturze. Podczas gięcia dokładnego profil nie styka się z urządzeniem, dzięki czemu zachowana zostaje idealna jakość jego powierzchni.