Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Usługi spawania

Nasza firma składa się z wyspecjalizowanej kadry pracowników, którzy posiadają wiedzę oraz umiejętności z zakresu najnowszych technologii spawania. Dzięki nowoczesnym urządzeniom spawalniczym, a także obszernej wiedzy profesjonalistów, świadczymy usługi na najwyższym poziomie, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Specjalizujemy się w spawaniu aluminium, spawaniu żeliwa, spawaniu łukowym, a także spawaniu metodą zrobotyzowaną za pomocą zaprogramowanych maszyn.

Spawanie łukowe- na czym polega?

Spawanie łukowe ma wiele zastosowań do różnego typu metali i stopów. Ma wiele zalet, dzięki czemu jest ono coraz częściej wykorzystywane w obróbce metali. Podczas spawania stapia się drut elektrodowy oraz materiał podstawowy. W trakcie tego procesu tworzy się tzw. jezioro spawalnicze i powstaje ciekły żużel. Podczas wytwarzania się ciepła, topnik izoluje jezioro spawalnicze, dzięki czemu łuk jest ustabilizowany, kształtuje się powierzchnia ściegu, którą można kontrolować. Steruje w ten sposób całym procesem spawania, co pozwala na lepszą jakość spawania.

spawanie metali cnc

Spawanie łukowe pozwala na kontrolowanie parametry spawania przez dobieranie odpowiedniego gatunku materiału elektrodowego. Dobierając inny materiał elektrodowy, możliwa jest zmiana składu chemicznego spoiny. Dzięki technice spawania łukowego , topnik, który nie został w pełni wykorzystany przy spawaniu, zostaje zbierany i może być ponownie wykorzystany. W ten sposób oszczędzany jest materiał w trakcie pracy.

Spawanie łukiem krytym

Spawanie łukiem krytym jest przede wszystkim wykorzystywane przy spawaniu konstrukcji niskowęglowych, niskostopowych i wysokostopowych. Rzadko używane jest przy spawaniu tytanu, miedzi i aluminium. Spawanie łukowe jest niezwykle wydajne, łącza spawane tą metodą są bardzo stabilne.

spawanie metalu

Spawanie MIG

Metoda MIG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego, który zostaje wytworzony między elektrodą topliwą a materiałem poddanym spawaniu. Formę elektrody topliwej przyjmuje odpowiedni drut. Metoda MIG jest procesem, podczas którego wykorzystuje się gaz osłonowy typu ARGON i HEL.

Dlaczego warto wybrać spawanie metodą MIG/MAG?
  • Możliwość spawania różnorodnych metali oraz ich stopów we wszystkich możliwych pozycjach,
  • Zwiększona wydajność spawania,
  • Znaczne zmniejszenie kosztów materiałów przeznaczonych do spawania,
  • Solidna jakość spoin.
welding milamet

Spawanie TIG

Spawanie metodą TIG przebiega poprzez tworzenie łuku elektrycznego dzięki nietopliwej elektrodzie wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Zastosowany łuk spawalniczy, znajdujący się pomiędzy elektrodą a obrabianym materiałem, stapia powierzchnię tegoż materiału.

Podczas spawania metodą TIG stosuje się obojętny gaz ochronny (najczęściej HEL i AGRON), który wypływa z dyszy usytuowanej w uchwycie elektrodowym. Gaz zostaje wykorzystany w celu ochrony przed utlenieniem spoiny oraz elektrody.

Spawanie żeliwa

Spawanie żeliwa odbywa się za pomocą wyżej wymienionej metody MIG/MAG lub TIG oraz poprzez spawanie ręczne. Jednak warto wziąć pod uwagę, iż przed wyborem rodzaju spawania oraz rozpoczęciem procesu, niezwykle istotne staje się odpowiednie podgrzanie materiału przeznaczonego do obróbki.

Spawanie na zimno – W tym przypadku temperatura materiału osiąga zazwyczaj max 70 st C. Materiały, które wykorzystuje się w metodzie spawania na zimno to spoiwa wykonane na bazie niklu (spoiwa niklowe, żelazowo-niklowe) lub elektrody ze stali. W tym przypadku wykorzystuje się metodę spawania typu TIG lub MIG/MAG.

spawanie

Spawanie na półgorąco – w tej metodzie temperatura materiału spawanego osiąga temperaturę w granicach 250-550 st. C. Wykorzystuje się spoiwo z żeliwa szarego. Spawanie na półgorąco stosuje się w przypadku elementów posiadających nieskomplikowane kształty.

Spawanie na gorąco – Odlew przyjmuje temperaturę do 700 st. C. W tym przypadku nagrzanie wykonuje się powoli i równomiernie. Spoiwo wykonane jest z żeliwa, a kolor materiału podstawowego oraz spoiny jest identyczny.

Spawanie zrobotyzowane

Oferujemy usługi z zakresu malowania proszkiem z zastosowaniem najnowszych światowych standardów. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości urządzeń, udostępniamy wybór barwy z szerokiej gamy kolorów oraz dużą elastyczność i zadowalający efekt końcowy. Oferujemy nakładanie powłok proszkowych na powierzchniach takich jak aluminium, stal i cynk.

spawanie cnc uslugi

Spawanie zrobotyzowane jest jednym z najczęściej stosowanych automatycznych typów wytwarzania. Technologia ta wykorzystuje zautomatyzowane roboty, dzięki którym zwiększa się poziom wydajności produkcji. Korzyści płynące z zastosowania tej metody to bez wątpienia przede wszystkim poprawa jakości spoin oraz umożliwienie dostępu do stanowiska spawalniczego, dzięki czemu jednocześnie rośnie wydajność produkcji. Roboty wykorzystywane do pracy umożliwiają większą kontrolę parametrów procesu spawania, redukcję konieczności naniesienia poprawek oraz ewentualnych braków. Metoda spawania zrobotyzowanego wiąże się również z mniejszymi kosztami, ponieważ jak wykazują licznie przeprowadzone testy, koszt materiałów może zmniejszyć się nawet o 20%.

Dlaczego warto stosować spawanie zrobotyzowane?
  • Roboty wykonują wysokowydajną pracę (mogą pracować nawet przez 24 h na dobę). Maszyna cechuje się niezwykłą sprawnością, która z biegiem czasu nie ulega zmniejszeniu (w przeciwieństwie do sytuacji, gdy pracę wykonuje żywa osoba).
  • Spoiny tworzone przez automat są zawsze jednakowe, dzięki czemu mogą być wykorzystane w produkcji masowej,
spawanie mig
  • Roboty sterowane są przez profesjonalny program sterujący, dostosowany do potrzeb klienta. Program umożliwia stałą kontrolę oraz zapis parametrów procesu. Oprogramowanie zastosowane w maszynie posiada funkcję bezproblemowego korygowania powstałych błędów. Możliwe jest także przywrócenie do ustawień w wersji pierwotnej.
  • Spawanie za pomocą robota wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem ilości zużytego materiału spawalniczego. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu grubych oraz odpowiednio dopracowanych spoin, które skracają ścieg wykonany przez robota.
  • Koszta wykorzystywanych materiałów zmniejszają się nawet o 20% w porównaniu do innych metod spawalniczych.