Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Gięcie krawędziowe

Gięciu krawędziowemu może być poddany różny materiał, zarówno: stal zwykła, stal ocynkowana, stal aluminiowa, stal nierdzewna oraz kwasoodporna. Dzięki tak dużej rozpiętości materiałów, które mogą być obrobione za pomocą gięcia krawędziowego, mamy możliwość zapewnić naszym klientom wysokiej jakości gotowe produkty lub półprodukty.

Taka różnorodność pozwala na wykonanie produktów z wielu materiałów. Krawędziarka używana przez nas jest nowoczesną prasą, która pracuje bardzo szybko, dając tak samo dobre efekty, które dawały starego typu prasy. Dzięki nowoczesnej technologii prasa wykonuje w 100% powtarzalne kształty oraz pozwala na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych gięć. Program pozwala na wprowadzenie nawet trudnych do wykonania gięć, które prasa wykona w idealnych odległościach i z odpowiednim naciskiem. Sprawia to, że nie marnujemy materiałów, a produkty przez nią wykonane są najwyższej jakości.

Możemy za pomocą jednej krawędziarki wykonać nieskończoną ilość powtarzalnych elementów. Proces produkcji jest bardzo szybki ze względu na dużą siłę prasy, która już za pierwszym razem wygniata idealną krawędź. Prasa wykonuje gięcia w takich miejscach materiału, aby zminimalizować ilość odpadków. Jest to działanie bardzo proekologiczne i jednocześnie ekonomiczne.

Zmniejsza się przez to również czas oczekiwania na gotowy produkt lub półprodukt. Materiał, który będzie poddawany gięciu może być wcześniej malowany lub powlekany. Przyspiesza to znacznie produkcję, ponieważ gięcie już pomalowanej blachy jest o wiele prostsze, niż obrabianie blachy surowej i późniejsze jej malowanie. Podczas wyciskania krawędzi na pomalowanej blasze nie utworzą się odpryski ani spękania.

Nowoczesna prasa krawędziowa pozwala na zmniejszenie różnic, które wynikają z różnej sprężystości materiałów. Obróbce może być poddawany zarówno materiał cienki, jak i grubszy.

Można obrabiać:

Arkusze o grubości 0,5 mm
Blachy o max grubości 6000 mm/ 12000 mm
Niezależnie od grubości uzyskamy identyczne produkty100%