Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Obróbka aluminium

Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu części metalowych i w obróbce metalu. Zajmujemy się różnymi stopami metali, również stalą nierdzewną, czy aluminium. Naszym celem jest zadowolenie klienta i stworzenie precyzyjnego projektu według jego życzenia i potrzeb. Zawsze naszą troską jest zadowolenia klientów, ale także bezpieczeństwo i precyzja wykonywanych przez nas części, czy gotowych produktów. Łączmy precyzję oraz dbałość o to, by produkt spełniał wymogi BHP, zwłaszcza jeśli chodzi o części do maszyn, czy elementy wyposażenia, jak schody metalowe.

Specjalizujemy się w obróbce metalu, również w obróbce aluminium, które wbrew pozorom jest metalem trudnym do przerobienia. Stosując najnowsze technologie CNC i wykorzystując potencjał nowoczesnych maszyn tworzymy w szybki i precyzyjny sposób komponenty aluminiowe, które są bardzo potrzebne m.in. w branży meblarskiej. Produkujemy również części aluminiowe oraz części do maszyn, również przemysłowych.

Obróbka skrawaniem odbywa się za pomocą precyzyjnego ścinania niedużych elementów materiału poddanego obróbce. Części, które zostają usuwane z przedmiotu, przyjmują formę wiórów i tak też zostają nazywane. Dzięki skrawaniem aluminium CNC możemy uzyskać dowolny kształt powierzchni obrabianej, a także pozyskać ustalony wymiar czy odpowiednią gładkość. Maszyny CNC stosowane w metodzie skrawania, posiadają odpowiednie końcówki wykonujące ruch po osiach X, Y i Z, czego celem jest uzyskanie największej precyzji kształtów i detali.

aluminium 2- milamet

Obróbka skrawaniem aluminium

Obróbka wiórowa aluminium jest bardzo szybka i nie wpływa na jakość materiału. Obróbka skrawaniem jest wydajna, dzięki bardzo dużej szybkości skrawania (20000 do aż 40000 obrotów na minutę).

Dzięki takiej szybkości posuwu, koszty samej obróbki są wyjątkowo niskie, a szybkość produkcji zwiększa się. Pozwala to na produkcję większej ilości komponentów w krótszym czasie. Powierzchnie przekroju są gładkie zaraz po obróbce, co oznacza, że nie potrzebują dodatkowej obróbki po zakończeniu procesu produkcji. Jest to kolejna oszczędność kosztów i czasu produkcji.

Zajmujemy się również obróbką plastyczną aluminium, m.in. gięciem:

  • rozciągającym,
  • kuźniczym,
  • ciągnionym,
  • walcującym.

Również gwintujemy aluminium za pomocą obróbki skrawaniem oraz za pomocą obróbki plastycznej.

Dzięki najnowszej technologii i wiedzy na temat tworzenia części metalowych oraz obróbki metali jesteśmy firmą, która może konkurować ze sklepami z częściami gotowymi, ponieważ wykonujemy części według indywidualnego projektu klienta. Dzięki zastosowaniu maszyn CNC jesteśmy w stanie produkować wiele kopii identycznego elementu, czy części. Wykonujemy więcej komponenty w detalu oraz hurcie.