Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Cięcie laserowe

Nasza firma stara się jak najlepiej i najbardziej ekonomicznie wykonywać wszelkie usługi w obróbce metali i innych materiałów, dlatego do naszych usług wprowadziliśmy cięcie za pomocą lasera. Jest to bardzo ergonomiczny i precyzyjny rodzaj cięcia. Dzięki specjalnemu programowi cięcie z pomocą lasera jest bardzo łatwe i szybkie. Czułość lasera jest dobierana indywidualnie do każdego rodzaju materiału, dzięki czemu można z jego pomocą ciąć i kształtować wiele rodzajów materiałów.

Laser jest wyjątkowo szybkim sposobem na wycięcie praktycznie dowolnego kształtu w wielu materiałach. Najczęściej jest to cięcie w metalu, który jest niezwykle trudny w obróbce. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, cięcie (nawet w blachach o dużej grubości), nie stanowi problemu. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości sprzętu do cięcia laserowego możliwe jest cięcie w blachach czarnych, nierdzewnych oraz aluminiowych.

Zastosowanie dobrej jakości lasera o szerokim spektrum działania oraz specjalistycznego oprogramowania, możliwe jest cięcie dowolnie wybranego kształtu. Kształt wybrany przez klienta może być wgrany bezpośrednio do komputera, a później zostanie od urzeczywistniony w wykonanym projekcie. Do programu wystarczy jedynie dodać odpowiednie dane, dzięki czemu wykonany kształt będzie idealnie odwzorowywał to, co przedstawia projekt.

cięcie laserem - milamet

Możliwe są cięcia pod różnym kontem, a brzegi po jego wykonaniu będą wyjątkowo gładkie, dzięki czemu nie będzie potrzebna kolejna obróbka. Cięcie laserowe jest na tyle szybkie i precyzyjne, że umożliwia nam zaoszczędzenie materiałów oraz czasu potrzebnego na obróbkę, jak w przypadku cięć wykonywanych klasycznymi metodami.

Można wykonywać je pod kątem prostym, ale również urządzenie wykonuje skomplikowane wzory, co sprawia, że jest wyjątkowo uniwersalne. Kiedy program otrzyma dane o wielkości cięcia, można je powtarzać wielokrotnie, co daje egzemplarze identycznej wielkości i ze 100% powtarzalnością kształtu.

Oferujemy cięcia w detalu, ale także wykonujemy usługi wielkoseryjne, małoseryjne oraz prototypy, co pozwala na zmniejszenie kosztów obróbki. Elementy po obróbce laserem są najwyższej jakości, bez poszarpanych, czy źle obrobionych brzegów. Cięcie laserem jest wykonywane przede wszystkim na blachach płaskich. Cięcie jest na tyle zoptymalizowane, że wykorzystywane jest prawie 100% materiału, co pozwala na duże oszczędności. Dokładność cięcia laserowego to aż 0,1 mm, co daje bardzo wysoką staranność i zmniejszenie do minimum ewentualnych błędów.

Cięcie z pomocą lasera daje również pewność starannego, ale także szybkiego wykonania usługi. wycinarka laserowa może pracować na materiałach:

stal konstrukcyjnado 20 mm grubości
stale nierdzewnedo 15 mm grubości
aluminiumod maksymalnie 10 mm grubości

 

Taka rozpiętość materiałów daje gwarancję dokładnego wykonania cięć i oszczędność czasu podczas wykonywania prac na różnych rodzajach blach. Blacha podczas tego typu cięcia nie wygina się, ma równy brzeg, który nie potrzebuje dalszej obróbki i nie musi być w żaden sposób prostowana po cięciu.