Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami
Wyślij zapytanie ofertowe - wycenimy

Cięcie wodą

Nasza firma ze szczególną starannością dba o jakość usług i zadowolenie klientów. Ze względu na bardzo dużą popularność różnego typu cięć materiałów, wprowadziliśmy do naszych usług bardzo staranne i precyzyjne cięcie wodą. Cięcie wodą jest bardzo dokładne i niezwykle uniwersalne. Cięcie za pomocą bardzo silnego strumienia wody można wykonać na różnego typu materiałach. Ciąć można np. w szkle, metalu, granicie, a nawet delikatnej ceramice.

Dzięki precyzyjnemu cięciu wodą powierzchnia, która została przecięta jest równomierna i gładka. Powierzchnia ciętego materiału nie pęka, ale jest bardzo dokładnie ucięta w taki sposób, jaki sobie tego życzymy. Dodatkowo ucięte brzegi nie potrzebują dodatkowej obróbki, by wyglądać estetycznie. Są one automatycznie obrobione, co sprawia, że takie cięcie jest mniej czasochłonne niż np. to za pomocą piły. Krawędzie są gładkie, a kształt jest idealnie wyprofilowany. Nie powstają żadne nierówności, które mogłyby zaważyć na efekcie końcowym cięcia materiału. Dlatego cięcia wodą można używać przy wykonywaniu np. ozdób, których estetyka jest na pierwszym miejscu.

Ze względu na położenie nacisku na jakość wykonywanych przez nas cięć zastosowaliśmy uniwersalną dyszę, która jest odpowiednia do różnych rodzajów materiałów. W celu zminimalizowania błędu podczas cięcia, co narażałoby i nas i naszych klientów na straty cennych materiałów, zdecydowaliśmy się na użycie specjalistycznego oprogramowania, które pozwoli na wprowadzenie wybranego kształtu. Program ułatwia nam wprowadzenia wymiarów cięcia i kształtu, jaki chcemy uzyskać. Możemy uzyskać cięcie nawet o trudnej linii, wykonane z niezwykłą starannością.

cięcie wodą - milamet

Cięcie wodą można wykonywać również na materiałach wyjątkowo grubych, takich jak granit. Tym sposobem cięcia uzyskamy taki sam efekt, jak przy cięciu tradycyjnym z pomocą piły. Jest to również wyjątkowo skuteczny i w pełni ekologiczny sposób cięcia, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii. Jest to bardzo istotne również przez oszczędność. Oszczędzamy na energii jednocześnie nie zmniejszając jakości wykonywanej pracy. Jeśli obawiacie się państwo bardzo ostrych krawędzi po cięciu za pomocą np. piły, to wykonanie cięć za pomocą wody jest bardzo dobrym pomysłem.

Cięcie wodą sprawi, że krawędzie nie będą ani poszarpane, ani ostre. Nie trzeba będzie poddawać krawędzi dalszej obróbce, co zmniejszy koszt wykonania cięcia. Program do wprowadzenia kształtu cięć jest bardzo prosty w obsłudze i można wprowadzać do niego wszystkie potrzebne informacje. Dzięki programowi można precyzyjnie ustalić rodzaj cięcia i jego długość. Jedna dysza używana jest do różnego typu materiałów, dlatego nie jest konieczna jej zmiana. Wystarczy wprowadzić dane do programu lub skopiować je z nośnika pamięci klienta. Cięcie może być wykonywane równie precyzyjnie na cienkim materiale, ale również tym grubym. Wysokie ciśnienie wody wprowadzane za pomocą dyszy jest w stanie rozdzielić nawet dwudziesto-centymetrowej grubości materiał.

Cięcie wodą może więc być używane do materiałów o dużej szerokości. Woda wyprowadzana z dyszy jest pod tak wysokim ciśnieniem, że jest w stanie przeciąć materiały o twardości tytanu. Usługa cięcia wodą stała się coraz bardziej popularna, przede wszystkim dzięki temu, że jest to bardzo innowacyjny sposób obróbki różnego typu materiałów od metali po granit, aż po ceramikę.